| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.09.2017

Илиев: Ова е шансата што ја чекав

Дејан Илиев ддефинитивно ќе биде дел од првиот тим на Арсенал во Премиер-лигата за тековната сезона.

Дејан Илиев  и дефинитивно ќе биде дел од Премиер-лигата во тековната сезона за својот тим Арсенал, откако денеска тој е пријавен во активниот состав на тимот од Лондон. Нашиот репрезентативец влегува на местото на Санти Казорла.
"Еве само што ми соопштија за одлуката токму јас да бидам пријавен како играч на првиот тим за тековнава сезона. Што да кажам друго освен дека сум пресреќен и дека ова за мене е само награда за напорната работа, тренинзите и се што направив во изминатиот период за да се вратам на терен. Се надевам дека наскоро ќе добијам и шанса да настапам и да показам колку навистина вредам како голман" , ни изјави Дејан Илиев.
Тој во моментов ќе ја има улогата на трет голман во тимот на Арсенал и многу веројатно дека во еден момент и ке добие шанса за настап.Датум: 01.09.2017, 23:40
Статијата е прочитана 4957 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense