| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.02.2017

Вардар со тројка од трет обид (ВИДЕО)

Бранителот на титулата со победа го отвори пролениот дел од сезоната. Во третиот обид успеа да го совлада Шкупи со 3-0. Во 2. минута со автоголот на Кривањева, „црвено-црните“ поведоа со 1-0, а потоа во 16. минута Фелипе зголеми на 2:0 со одличен погодок. Конечните 3-0 ги постави Дејан Блажевски во 82. минута.Датум: 20.02.2017, 11:26
Статијата е прочитана 1284 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense