| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.07.2017

Пелистер и Шенсои и официјално се разделија

Од денеска е празна тренерската клупа на битолчани. Како што велат од таборот на Пелистер, Наџи Шенсои не е повеќе нивни стратег, дошло до спогодбена разделба

По 10 месеци престој во Битола, од денеска Наџи Шенсои не е повеќе тренер на „зелените“. Она што го најави „Македонски спорт“ во своето печатено издание, денеска се оствари. Меѓу Пелистер и Шенсои дошло до спогодбена разделба. Инаку Шенсои ќе биде запаметен по освојување на Купот на Македонија и по тоа што по долго години го однесе Пелистер во Европа.
Во текот на утрешниот ден или најдоцна до понеделник, ќе се знае неговиот наследник.Датум: 08.07.2017, 18:14
Статијата е прочитана 6591 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense