| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.07.2017

УЕФА ЈА отвора АРЕНАТА за Вардар

Постои голема можност првиот меч од 3. квалификациско коло од ЛШ помеѓу Вардар и Копенхаген да се одигра во среда на арената Филип Втори

Во текот на денот ќе се знаат детали околу оваа информација, меѓутоа постои голема веројатност тоа и да се оствари. Првиот меч треба да се игра во Копенхаген, но со интервенција на УЕФА тоа би можело да се смени, па прво да се игра во Скопје, а реваншот во Данска. Секако ако ова се случи тоа ќе биде одлична увертира за УЕФА Суперкупот на 8 август на нашиот најголем стадион.Датум: 20.07.2017, 10:52
Статијата е прочитана 5723 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense