| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.08.2017

Монтела: Не знам ништо за Шкендија, но ќе научам

Тренерот на Милан ги кажа импресиите за нивниот противник во плејофот за Лига Европа

Откако Милан ја доби Шкендија во плејофот за Лигата на Европа, свој коментар за противникот даде и стратегот на „росонерите“ Винченцо Монтела.
„Што да кажам? Искрено, ништо не знам за нив, меѓутоа имам време за да научам. Она што е најважно е да го организираме патувањето. Прво треба да видиме каде ќе играме, па потоа ќе гледаме снимки од натпревари, ќе го проучуваме противникот и ќе кроиме тактика“, вели Монтела.Датум: 04.08.2017, 14:17
Статијата е прочитана 3972 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense