| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.01.2018

Вакили: Чест ми е што сум дел од Шкендија

*„Знам каде доаѓам, кога дознав дека Шкендија е заинтересирана за мене јас не се двоумев да дојдам во клубот против кого играв минатото лето во ЛЕ“ вели Алма Вакили

Младиот лев бек од Нигерија од денеска и официјално е ново име во редовите на Шкендија. На промоцијата во тетовскиот клуб, рече дека знае во каков клуб доаѓа.
„Чест ми е што сум дел од Шкендија. Знам каде доаѓам, кога дознав дека Шкендија е заинтересирана за мене јас не се двоумев да дојдам во клубот против кого играв, тогаш како член на Тракаи, минатото лето во Лигата на Европа. Шкендија има квалитетни играчи, радосен сум што сум дел од овој клуб и сакам што побргу да ги импресионирам тренерот и фановите на Шкендија“ - истакна Aлма Вакили.
Датум: 29.01.2018, 17:57
Статијата е прочитана 1303 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense