| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.06.2017

Ангеловски: Добра игра, недостасуваше резултат

Македонскиот селектор Игор Ангеловски во основа беше задоволен од прикажаното во пријателскиот натпревар против Турција и покрај 0:0 резултатот и двата поништени гола

„Квалитетен пријателски меч против силна репрезентација. Им честитам на нашите играчи за одличната игра, но не и за резултатот. Создадовме многу шанси, а противникот ниту една. Ни беа поништени два гола, не можам да кажам дали беа регуларни. Играме константно, но очигледно повеќе ни одговараат силни репрезентации, но ни недостасува нешто да направиме добар резултат“, изјави Ангеловски.Датум: 05.06.2017, 22:03
Статијата е прочитана 1869 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense