| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.09.2017

Странец на клупата на Победа

Во моментов има неколку опции за наследник на Штерјовски, се шпекулира со повеќе имиња, и сите се странски

Раководството на Победа се реши за странско решение за наследник на Зоран Штерјовски. Како што велат нашите информации има повеќе опции, се преговара со неколку тренери, но сега засега нема ништо официјално. Секако дека во „игра“ е и Николче Здравески, некогашниот  капитен и тренер на Победа. Раководството на Победа нема да чека многу, вечерва или најдоцна до утре ќе го објави името на новиот шеф на струката.

 Датум: 22.09.2017, 18:58
Статијата е прочитана 1893 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense