| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.12.2017

Несторовски го излечи мускулот, но „закачи“ вирус

Само што почна да се подготвува за утрешниот натпревар со Салернитана, Несторовски утринава „закачил“ вирус, и веројатно нема да биде во комбинација

Иако се чинеше дека после дваесетина дена пауза, Несторовски ќе се врати на терените и дека ќе игра на утрешниот меч со Салернитана, Илија Несторовски на утринскиот тренинг „закачи“ вирус и поради тоа веројатно ќе отпадне од комбинација.

Несторовски имаше кинење на мускулни влакна, но беше подготвен да се врати на тренинзите. Меѓутоа сега вирусот му прави проблеми и поради тоа не може да настапи утре во последниот меч за оваа 2017 година.Датум: 27.12.2017, 10:41
Статијата е прочитана 419 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense