| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.09.2017

Фатиќ претставен на Чаир

Иван Фатиќ е претставен како ново засилување на тимот на Шкупи

Како што Македонски Спорт најави пред неколку дена, Иван Фатиќ е новото засилување на тимот на Шкупи. Црногорецот кој своевремено беше дел од големиот Интер, пристигна како засилување за чаирчани кои имаат проблеми со ефикасноста. Така искусен играч кој долго време играше во Италија ќе биде и тоа како од корист за екипата која има за цел сезонава да не биде дел од битката за опстанок.Датум: 04.09.2017, 14:10
Статијата е прочитана 1330 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense