| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.09.2017

Мојсов со гол и автогол за АЕК Ларнака

Нашиот стопер на гостувањето кај Омонија прво си стрелаше во својата мрежа за да потоа ја затресе и противничката

Чуден натпревар на Даниел Мојсов за АЕК Ларнака во првенството на Кипар. Имено на гостувањето кај Омонија, меч кој домашните победија со 5:2, нашиот стопер прво со постигна автогол во 23. минута за да самиот финиш на средбата ја тресеше и домашната мрежа. Да кажеме дека на оваа средба за АЕК Ларнака не настапи Иван Тричковски.

 Датум: 20.09.2017, 20:45
Статијата е прочитана 369 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense