| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.12.2017

Годината ја завршуваме на 76 место на ФИФА листата

Проекциите велат дека на декемвриската листа Македонија ќе го задржи 76 место

 
Нашата најдобра репрезентација годината 2017, која ќе биде запаметена како позитивна, на ФИФА листата ќе ја заврши на 76 место. Место на кое бевме и за минатиот месец. Ова доаѓа поради фактот дека во овој период немаше репрезентативни настапи низ светот. Инаку ФИФА својата листа ќе ја објави официјално на 21 декември.Датум: 15.12.2017, 19:25
Статијата е прочитана 655 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense