| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.01.2018

Канзуров замина на Малта

Петар Канзуров за прв пат ќе се испроба како интернационалец, во втората лига на Малта.

Петар Канзуров е нов член на тимот на Сан Гван од Малта. Младиот офанзивец по настапот во домашниот шампионат, за тимот на Металург сега се одлучи за интернационален предизвик. Се работи за второлигашот од Малта, каде што Канзуров ќе има можност да се докаже преку солидна минутажа.


 Датум: 22.01.2018, 16:24
Статијата е прочитана 1415 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense