| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.08.2017

Ивановски стрела, Славен Белупо победува


Нов гол на Мирко Ивановски, трет во сезоната, во шампионатот на Хрватска. Вечерва тој го „тресеше“ и тимот на Цибалија за победа на Славен Белупо со 2:1

Македонецот Мирко Ивановски е во супер форма во првите кола во првенството на Хрватска. Тој вечерва постигна гол во 48.минута за Славен Белупо со што му помогна на својот тим да слави на дуелот со Цибалија. Ова за Ивановски е трет гол со кој е на врвот на стрелците во првите кола во шампионатот на Хрватска. Со овие три бода, Ивановски и Славен Белупо го делат првото место на табелата со Ријека, но имаат и натпревар повеќе за разлика од првакот на Хрватска.

 Датум: 05.08.2017, 23:13
Статијата е прочитана 721 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense