| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.05.2017

„Зелена“ еуфорија (ФОТО)

Екипата на Пелистер, по 16 години чекање, успеа да ја освои титулата во Купот на Македонија. Подобри пеналџии, но, и далеку подобри тактичари се покажаа Битолчани во однос на Шкендија. Очекувано, потоа следеше голема радост од страна на фудбалерите во зелено.

 

 Датум: 17.05.2017, 22:31
Статијата е прочитана 2538 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense