| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.06.2017

За Работнички не можеше полесно

Само Зета е сериозен можен ривал за „романтичарите“. Останатото е од земји каде има аматерски фудбал како Андора, Гибралтар, Малта и Сан Марино

Лесно е кога имаш рејтинг и си фаворит. Тоа најдобро го знае во моментов екипата на Работнички. Што да се каже за можните ривали на нашиот тим. Освен Зета од Црна Гора останатите се тимови кои и речиси ги нема на мапата на Европа.
Тре Пене од Сан Марино, Санта Колома од Андора, Флориана од Малта и Ст. Џозеф од Гибралтар. Тоа е она што го очекува Работнички кој не би требало да има проблем во првата фаза од Лигата на Европа..Датум: 19.06.2017, 10:14
Статијата е прочитана 3382 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense