| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.06.2017

Хасани: Веруваме во своите квалитети

Капитенот на Шкендија во пресрет на утрешниот дуел со Дачија, смета дека неговиот тим може да обезбеди солидна залиха пред реваншот


Шкендија е максимално подготвена за двомечот со Дачија во рамките на 1.квалификациско коло во ЛЕ. Утринава во Струмица, каде што утре со почеток од 18 часот се игра првиот меч, капитенот Ферхан Хасани и тренерот Ќатип Османи ги дадоа своите коментари...
„Веруваме во своите квалитети и сметам дека можеме да обезбедиме солидна залиха пред реваншот во Молдавија. Подготвени сме за претстојниот предизвик, во Европа нема лесни ривали“ истакна Буба Хасани.

Османи: Хендикеп е што не играме во Тетово

„Секако дека за нас е голем хендикеп што не играме дома, во Тетово. Максимнално сме и физички и психички подготвени, се надевам дека и во Струмица ќе ја добиеме поддршката од трибините“ истакна тенерот Ќатип Османи.Датум: 28.06.2017, 13:55
Статијата е прочитана 823 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense