| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.10.2017

Денот кога „Кралот“ му се поклони на Пандев (ВИДЕО)

На денешен ден пред точно 10 години, во Рим, како фудбалер на Лацио, Горан Пандев во меч од ЛШ му даде два гола на Реал Мадрид

Вечерта на  03.10.2007 година во Рим, на стадионот „Олимпико“, на дуелот од Лигата на Шампионите меѓу Лацио и Реал Мадрид, блескаше Македонецот Горан Пандев. Тој на „кралевите“ им даде два гола, двапати го тресеше големиот Икер Касиљас, но на крајот мечот заврши со резултат 2:2. Фановите на Лацио беа во екстаза по блескавиот настап на Пандев, меч кој беше еден од најдобрите во неговата успешна кариера.

 

 


 Датум: 03.10.2017, 16:25
Статијата е прочитана 3683 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense