| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2017

Вардар на Дисциплинска за непристојното навивање на своите фанови

Поради непристојното навивање на своите навивачи на дербито со Шкендија, ГК Вардар е предаден на Дисциплинска

ФФМ нема намера да му прости на Вардар. Имено поради непристојното навивање на своите навивачи на супер дербито со Шкендија, надлежните во Фудбалската Федерација на Македонија го предаде ФК Вардар, како организатор на овој натпревар, на Дисциплинска комисија. Останува да се види дали ќе има и каква ќе биде казната.Датум: 01.03.2017, 12:47
Статијата е прочитана 1569 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense