| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.09.2017

Ставрев „главен“ на дербито Вардар - Ренова

Нашиот најдобар судија ќе ја дели правдата на дерби мечот од 6. коло

Александар Ставрев е делегиран за главен судија на мечот меѓу Вардар и Ренова, меч кој е дерби на 6. коло и кој се игра на „Борис Трајковски“ во Скопје.

СУДИИ ЗА 6. КОЛО
ВАРДАР - РЕНОВА (АЛЕКСАНДАР СТАВРЕВ - СКОПЈЕ)
ШКЕНДИЈА - СИЛЕКС (ИГОР СТОЈЧЕВСКИ - СКОПЈЕ)
ШКУПИ - СКОПЈЕ (КРМУСЛИВА ЃОРЃИЕВ - ШТИП)
А ПАНДЕВ - ПЕЛИСТЕР (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ - СКОПЈЕ)
ПОБЕДА - РАБОТНИЧКИ (МАРЈАН ГОЦЕВСКИ - СТРУМИЦА)Датум: 18.09.2017, 13:14
Статијата е прочитана 1342 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense