| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.08.2017

Нов погодок на Мирко Ивановски во Хрватска

Неговиот тим ниту со два играчи повеќе не успеа да го добие Рудеш кој што израмни во последната минута

Мирко Ивановски денеска го постигна својот четврти гол во првенството на Хрватска. Македонецот успеа да го совлада тимот на Рудеш. Тој беше стрелец на вториот гол за својот тим Славен Белупо кој што имаше водство од 2:1 и двајца играчи повеќе. И кога се очекуваше Славен да го „дотолчи“ својот противник, се случи гол од пенал на Рудеш за израмнувње и само бод од оваа средба.

После седум кола во моментов Ивановски со четирите гола е прв стрелец во првенството на Хрватска заедно со уште тројца играчи.  Датум: 26.08.2017, 21:07
Статијата е прочитана 308 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense