| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.10.2018

Ренова со минимален триумф над Победа

Со голот на Фатјон Јусуфи, „гипсарите“ подобри од Победа со 1:0 на пријателскиот меч во Охрид.

Прв контролен меч за тимот на Ренова зимава, и прва победа. Избраниците на тренерот  Влатко Костов со минимални 1:0 триумфираа над Победа на теренот во Охрид. Стрелец на голот за Ренова беше Фатјон Јусуфи во 18. минута од мечот. Мирен натпревар во кој тренерот   Костов даде шанса на поголемиот број на фудбалери кои ги има во составот, додека пак на другата страна тренерот на Победа Бубања по овој меч дефинитивно ќе знае кој останува, а кој заминува од тимот за напролет.


 Датум: 24.01.2018, 14:24
Статијата е прочитана 397 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense