| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.05.2017

Пандев: Не можев да славам против Интер

Напаѓачот погоди против клубот во кој што ги доживеа најубавите моменти сега носејќи останување во „елитата“ на својот сегашен тим.

Џенова оствари важна победа на дуелот против Интерн, благодарение на погодокот на Горан Пандец, кој не го прослави својот гол.


„Интер ми даде се во животот, токму затоа не можев да го славам победничкиот гол. Овој клуб како дете ме донесе во Италија и ми даде шанса да се докажам, и со Интер освои се што можев да освојам“ изјави Пандев.Датум: 08.05.2017, 10:52
Статијата е прочитана 1052 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense