| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2017

Како Шкендија го „секна“ Вардар (ВИДЕО)

Шкендија по првиот меч од 1/2 финалето во Купот го победи Вардар со 3:1 и со една нога е веќе во големото финале

Шкендија и тоа како има намера да го одбрани пехарот во Купот на Македонија. Попладнево во Скопје во првиот меч од 1/2 финалето во Купот, четата на Томас Брдариќ со 3:1 го победи Вардар со што речиси да си обезбеди сигурен пласман во завршнио натпревар. Во продолжение можете да ги проследите најинтересните моменти од денешниот меч, обратете внимание на 25. минута и „бомбата“ на Бесарт Ибраими од околу 35 метри.Датум: 01.03.2017, 20:04
Статијата е прочитана 2873 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense