| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.09.2017

Барди го „стресе“ и Сосиедад! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди продолжува со одличната игра во Ла лига, откако беше стрелец на третиот гол за Леванте во 3:0 победата над Реал Сосиедад, еден од противниците на Вардар во Лигата на Европа

Леванте поведе во 45-тата минута од дуелот преку одличниот гол на Чема Чема, а победата на најави Моралес со гол од пенал во 75. минута од мечот.
Барди ја доби шансата да покаже што знае во 89. минута, кога со одличен гол од слободен удар ја запечати „судбината“ на Сосиедад, еден од противниците на Вардар.
Со втората победа оваа сезона, Леванте се искачи на 5. место во Ла лига со шест поени помалку од лидерот Барселона. Тимот од Валенсија исто така е само еден од петте тимови кои немаат пораз оваа сезона (2-3-0 скор).



Датум: 21.09.2017, 23:57
Статијата е прочитана 4901 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense