| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.05.2017

Евро - победи на Пелистер и Работнички

Битолчани ја „растурија“ Ренова со 3:0, додека Работнички со 2:0 го победи Силекс на негов терен

Со двата гола на Илијоски, стигна до еден погодок до рекордот на Чоко Бошковски, и еден на Силва, Пелистер со 3:0 ја совлада Ренова и освои три големи бода во битката за Европа.
Работнички со 2:0 го победи Силекс на негов терен во Кратово и се чини дека ги разреши во голема мера дилемите дали на лето ќе биде одново наш учесник во Европа. Ивановски и Вуковиќ, негов деби гол, беа стрелците на головите на „романтичарите“.
Победа го изненади Шкупи и среде Чаир го победи со 2:1, додека Шкендија без никакви  проблеми ја победи Брегалница и со тоа и ја запечати прволигашката судбина.
 

РЕЗУЛТАТИ - 32. КОЛО
ВАРДАР - МАКЕДОНИЈА ЃП 6:0
ПЕЛИСТЕР - РЕНОВА 3:0
СИЛЕКС - РАБОТНИЧКИ 0:2
ШКУПИ - ПОБЕДА 1:2
ШКЕНДИЈА - БРЕГАЛНИЦА 3:0

ТАБЕЛА
1. Вардар 75 бодови 2. Шкендија 62, 3. Работнички 52, 4. Пелистер 48, 5. Ренова 45, 6. Силекс 42, 7. Шкупи 33, 8. Победа 32, 9. Брегалница 21, 10. Македонија ЃП 19 бодови

 Датум: 07.05.2017, 18:40
Статијата е прочитана 1483 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense