| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.03.2018

Османи: Доминиравме и заслужено победивме

Шефот на стручниот штаб на лидерот, после мечот истакна задоволство од уште едно победничко издание на неговите момци

Шкендија денеска лесно го совлада тимот на Победа на домашен терен, и направи +14 пред утрешниот ден и останатите мечеви, во кои што Вардар ќе игра со младинци против Силекс, и со тоа веројатно оваа разлика ќе остане и после одиграното коло.

Ќатип Османи после мечот истакна задоволство од играта и од трите бода.

„Задоволен сум што победивме, што ги освоивме трите бода и што ги сочувавме силите за Вардар за натпреварот во среда. Доминиравме во текот на натпреварот, создавовме неколку шанси. Во целина задоволен сум што прикажаа момците, и на крајот она што е најважно ги освоија бодовите“, истакна стратегот на тетовските „црвено-црни“.

 


 Датум: 03.03.2018, 16:16
Статијата е прочитана 617 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense