| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.09.2017

Адеми „честеше“ за кам-бекот

Аријан Адеми наскоро ќе го направи и официјалниот кам-бек на терените, а во име на вчерашниот триумф на Динамо Загреб над Интер Запрешиќ организираше вечера за неговиот клуб.

Долго време Аријан Адеми чекаше да направи кам-бек на фудбалските терени. Наскоро тоа ќе се случи и македонскиот репрезентативец ќе може конечно да ја исправи неправдата која што му беше нанесена пред повеќе од две години. Па така, во име на се позитивно што ќе му се случува во следниот период, Адеми во вчера организираше вечера за неговите соиграчи од Динамо, како и за урпавата на клубот, а повод секако беше и победата над Интер Запрешиќ со 1:3.
Датум: 17.09.2017, 11:15
Статијата е прочитана 2272 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense