| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.05.2017

Тим на 30. коло според „Македонски спорт“

Напаѓачот на Вардар, Дејан Блажевски е најдобриот играч во 30. коло од првата македонска фудбалска лига. Тој даде гол од слободен удар и беше најзаслужен за третиот погодок на Вардар затоа што најпрво направи „дар мар“ низ одбраната на Победа и му асистираше на Џигаури.Датум: 03.05.2017, 11:13
Статијата е прочитана 1368 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense