| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.01.2018


Мојсов и Тричко „стрелаа“ за АЕК

Двајцата наши интернационалци творци на триумфот против Докса од 4:0.

Даниел Мојсов го начна, а Иван Тричковски ја продолжи гол серијата на денешниот натпребар на екипата на АЕК Ларнака на домашен терен во кој тимот на нашите интернационалци ја совлада Докса на домашен терен со високи 4:0. Дефанзивецот по само три четири минути игра погоди за водство, а Тричко веќе во дванаесетата минута зголеми на 2:0.Датум: 31.01.2018, 20:02
Статијата е прочитана 364 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense