| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.10.2017

Буба и Адис - некогаш... и сега (ФОТО)

Враќањето на Адис Јаховиќ во националниот тим наиде на одобрување на сите, дури и на Хасани и покрај моментот со пеналот против Израел во Скопје

На мечот со Израел Адис Јаховиќ му ја „грабна“ топката на Хасани од раце за да го изведе ударот од белата точка, и на крајот го промаши. Хасани како да не се сложуваше со таа негова одлука, што јасно се гледа на сликата. Но сега после една година сите несогласувања се „испеглани“, па можеа да се видат Буба и Адис заедно насмеани. Сето тоа е ставено во заборав и сега се мисли само кон иднината.

Еве на фотографијата како изгледаа двајцата репрезентативци некогаш, и како е сега. Тоа е доказ дека атмосфеерата е далеку подобра во националниот тим.Датум: 03.10.2017, 11:49
Статијата е прочитана 4480 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense