| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.09.2017

Македонија со еден комплетен тренинг кон Италија


*Поради клупски обврски ќе доцнат Димитриевски, Ристовски и Алиоски, тие ќе почнат со тренинзи дури во вторник

Мали проблеми за селекторот Игор Ангеловски во пресрет на гостувањето на Италија во рамките на 9.квалификациско коло за СП 2018 во Русија. Имено поради клупски обврски на закажаниот собир на националите во понеделник, нема да се појават Столе Димитриевски, Стефан Ристовски и Езџјан Алиоски, па така тие нема да го одработат првиот тренинг, туку тоа ќе го сторат во вторник. Со оглед на тоа дека во Торино се патува во среда, тоа значи дека нашата најдобра селекција пред заминување за Торино, ќе одработи само еден тренинг во комплетен состав.Датум: 30.09.2017, 12:03
Статијата е прочитана 782 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense