| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.03.2018

Хасани со повреда на задната ложа


Допрва, по лекарските прегледи ќе се знае дали капитенот на Шкендија и репрезентативец на Македонија, дали и колку ќе паузира


Ферхан Хасани, најдобриот играч на Шкендија во првиот дел во 30. минута доживеа повреда на ложата. Има опасност играчот на тетовскиот тим да мора да паузира, и можно е да не се најде на собирот на репрезентацијата. Сепак, треба да се почека и да се види тежината на повредата на најдобриот стрелец на лидерот на табелата. Детално околу повредата ќе се знае по лекарските прегледи.

 

 Датум: 07.03.2018, 16:45
Статијата е прочитана 685 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense