| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.01.2018

(ФОТО) Баже - гол тргна со гол...

Илијоски уште на првиот „тест“ за Шкупи успеа да ја затресе мрежата на својот нов клуб

Уште на првиот меч за Шкупи Баже Илијоски покажа дека ќе биде големо засилување за чаирчани. На вчерашниот „тест“ со младинскиот состав на клубот, првиот тим успеа да слави со 8:0. Стрелци на головите, покрај Илијоски, беа и Јашаровски кој стрелаше четири пати, па Стојкоски, Адем и Таипи.
Датум: 15.01.2018, 18:58
Статијата е прочитана 803 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense