| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.04.2017

Џани со најбрз хет-трик: За осум минути го урна Сион

Тимот на Лугано во моментов го игра првенствнеиот меч против Сион, а моменталниот резултат е 3:0.

Сите три гола за домаќинот ги постигна верувале или не нашиот интернаџионалец и репрезентативец Езџјан Алиоски за неверојатно осум минути. Најпрво Алиоски стрелаше од пенал во 17. минута од пенал. Веќе во 19. минута следуваше одлична асистенција за Алиоски од десно кој најпрво ја прими топката и рутинирано реализираше за 2:0. Конечно, во 25. минута беше досуден трет пенал за Лугано, а одговорноста ја презема кој друг ако не повторно Алиоски, кој го постигна до овој момент 13. гол. Во моментов се игра триесеттата минута од мечот, а до крајот којзнае што ќе се случи.
Сличен подгив своеврмеено напшрави Арбен Нухиу, кој за белгиски Беверен пред 17. години псотигна хет-три за единаесет минути.Датум: 09.04.2017, 14:19
Статијата е прочитана 2296 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense