| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.05.2017

Двојна круна за Муарем во Азербејџан

Предмалку тимот на Карабах го освои националниот куп на Азербејџан со што ја спои двојната круна за оваа сезона во домашниот шампионат

Нашиот интернационалец Муарем Муарем нормално играше главна улога во овој триумф од 2:0 мад тимот на Габала. Само за информација ова е уште еден трофеј во низата кој Муарем ги освои со тимот на Карабах, чиј член е неколку сезони.Датум: 05.05.2017, 17:17
Статијата е прочитана 1617 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense