| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.03.2017

Со Тошевски на Лихтенштајн, Спировски чека „дозвола“

Бејтулаи и Хасани дефинитивно отпаѓаат од комбинација, а викнати ќе бидат Тошевски како и Спировски, но фудбалерот на Вардар ќе чека дозвола од УЕФА

Со тоа Тошевски ќе биде замената за Бејтулаи, додека Спировски иако целосно не е опоравен, сепак, ќе биде во комбинација со Лихтенштајн, само ако добие дозвола од европската куќа на фудбалот. Имено, со оглед дека тој има лонгета на раката, ФФМ испратила барање дали може да настапува со лонгетата. Меѓутоа со оглед дека вчера играше меч, тоа не би требало да преставува проблем и за дуелот со Лихтенштајн.

Спировски доби скршеница на раката за време на Куп натпреварот против Шкендија. Од тогаш има лонгета, меѓутоа тоа нема да го спречи да помогне за дуелот со Лихтенштајн со оглед дека и така македонската репрезентација е „тенка“ на таа позиција.Датум: 19.03.2017, 13:01
Статијата е прочитана 1985 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense