| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.01.2018

Шкендија преговара со Вакили од Тракаи

Алма Вакили, левиот офанзивен бек од Нигерија кој на тетовци им правеше големи проблеми на мечот од ЛЕ, веројатно ќе дојде под Шара

Алма Вакили (21), од Нигерија инаку член на Тракаи, веројатно ќе биде нов фудбалер на Шкендија. Како што дознаваме преговорите се во завршна фаза и одличниот лев бек секој момент треба да стави потпис на договорот со есенскиот првак и да биде промовиран.
Вакили на двомечот со Шкендија од 3. квалификациско коло во ЛЕ одигра фантастично и од тогаш им падна во око на тетовци.Датум: 26.01.2018, 09:42
Статијата е прочитана 1766 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense