| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.07.2017

Ако го мине Малме, Вардар оди на Копенхаген

Ова е исходот од ждрепката денеска оддржана во Нион

Доколку успее да го мине тимот на Малме во вторник, Вардар ќе оди на победникот од дуелот Жилина – Копенхаген. Со оглед дека данскиот тим има предност од 1:3 од првиот меч во Словачка, тогаш е јасно дека Вардар би патувал во Копенхаген, кој што е оддалечен само 30 километри од Малме, каде што беа Вардарци пред неколку дена.

Според ждрепката, Вардар прво гостува на 25/26 јули, а домашниот меч би го играл на 1/2 август.Датум: 14.07.2017, 12:16
Статијата е прочитана 2810 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense