| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.12.2017

Познати противниците на Вардар за зимските подготовки

„Црвено-црните“ ги почнуваат подготовките на 07. јануари, а од 16.01 до 05.02. ќе биде во Анталија

Познат е планот на подготовки на Вардар. Екипата се собира на 07.01, и после девет дена тренинзи во Скопје, екипата на 16.01 заминува во Анталија. Таму ќе одигра шест контролни натпревари со следните противници:

20.01. - Пахтакор (Узбекистан)

23.01. - Берое (Бугарија)

27.01. - Черноморец Одеса (Украина)

31.01. - Залгебје Лубин (Полска)

03.02. - Словачко (Чешка)

04.02. - Дукла Прага (Чешка)

Вардарци се враќаат на 5. февруари во Скопје, каде ќе останат да тренираат до почетокот на натпреварот со Шкендија кој што е на програмата на 14. февруари.Датум: 29.12.2017, 14:28
Статијата е прочитана 1290 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense