| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.11.2017

Ецкоски ќе им суди на „пандевци“ и на Вардар

Ждрепката сакаше Марјан Ецкоски од Охрид да суди на дербито во Струмица

Марјан Ецкоски од Охрид ќе биде на „центарот“ на дербито во Струмица кое се игра во недела со почеток во 13 часот. Играат А. Пандев и Вардар. Утре играат под Шара Ренова и Шкендија, арбитар на овој меч ќе биде Константин Влахо. Исто во недела во Кратово ќе суди Марјан Маркоски, на Автокоманда Димитар Мечкаровски а во Битола пак Стојанче Стојанов од Штип

А. ПАНДЕВ - ВАРДАР (МАРЈАН ЕЦКОСКИ - ОХРИД)
ПЕЛИСТЕР - ШКУПИ (СТОЈАНЧЕ СТОЈАНОВ - ШТИП)
РЕНОВА - ШКЕНДИЈА (КОНСТАНТИН ВЛАХО - СКОПЈЕ)
СКОПЈЕ - ПОБЕДА (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ - СКОПЈЕ)
СИЛЕКС - РАБОТНИЧКИ (МАРЈАН МАРКОСКИ - ОХРИД)Датум: 24.11.2017, 12:30
Статијата е прочитана 984 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense