| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.07.2017

Буба и Бесарт треба да „решетаат“

*Во четврток, на реваншот во Струмица против Литванскиот Тракаи, најдобрите фудбалери на Шкендија треба да докажат зошто се први ѕвезди на тимот

Ферхан Буба Хасани и Бесарт Ибраими се на потег. Во отсуство на Вујчиќ, Цуцули и Жуниор, во четврток во Струмица на реваншот од 3.квалификациско коло во ЛЕ против Тракаи, тие двајцата треба да докажат зошто се најдобрите фудбалери на Шкендија. И двајцата треба да ја „решетаат“ мрежата на Тракаи и да му донесат на својот клуб пласман во плејофот во Лигата на Европа. Натпреварот се игра во четврток на стадионот „Младост“ во Струмица со почеток од 17 часот. Да потсетиме дека на првиот натпревар во Вилнус, Тракаи победи со 2:1.

 Датум: 31.07.2017, 12:02
Статијата е прочитана 2563 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense