| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.02.2017

Македонија ЃП се засили со четворица фудбалери од Мали

Гај Дисана, Ибрахим Абдулаје, Џосеф Диасана и Амаду Сисоко се новите „лавови“.

Прволигашот од Ѓорче во последниот ден од преодниот рок се засили со четворица млади фудбалери од Мали. Тоа се Гај Диасана (18), Ибрахим Абдулаје (18), Џосеф Диасана (20) и Амаду Сисоко (19). Со нив е потпишано а во текот на наредните денови доаѓаат во Скопје. Инаку овие трансфери се остварија благодарение на менаџерот Хекри Новотни.
Датум: 11.02.2017, 14:52
Статијата е прочитана 5783 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense