| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.06.2017

Ристовски до 2019 година во Риека?

Иако има понуди од Џенова и некои други клубови, како што велат луѓето од Риека десниот бек ќе потпише двегодишен договор со шампионот на Хрватска

Стефан Ристовски нема веќе да игра во Ријека како позајмен играч од Специја. Како што велат луѓето од Риека тој најверојатно останува во дресот на шампионот на Хрватска но сега со потпишан двогодишен договор кој ќе трае до 2019 година. Ова значи дека Ристовски нема да оди во Џенова или Лацио, или пак во некој друг клуб во Европа како што се шпелулираше месеци наназад.

 Датум: 30.06.2017, 18:24
Статијата е прочитана 1674 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense