| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.06.2017

Вардар тргнува на 14 јуни

На 18 јуни, Вардарци заминуваат на подготовки во Австрија во Бад Татцмансдорф

Шампионот Вардар почнува да се подготвува за настапите во Лигата на шампионите на 14 јуни. Во среда Гоце Седлоски ќе ја има првата прозивка на екипата, која останува без младинските репрезентативци кои подоцна ќе се приклучат на подготовките.
На 18 јуни, „црвено-црните“  заминуваат во Бад Татцмансдорф, Австрија. Хотелот „Авита“ трета година по ред ќе биде базата на Вардар во летните подготовки.  Првакот ќе остане таму до 2. јули.
Вардар на 19 јуни ќе го дознае противникот во Лигата на шампионите. Првите натпревари се играат 11/12 јули, а реваншот е 18/19 јули.Датум: 10.06.2017, 11:57
Статијата е прочитана 1955 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense