| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.04.2017

Јаховиќ не знае за доста

Нов гол на нашиот голгетер овојпат против Гиренсуспор

Адис Јаховиќ го постигна својот 15. гол сезонава и натаму е вистински хит во второлигашкиот шампионат на Турција. Овојпат Јаховиќ му даде гол на Гиресунспорт и ја потврди победата на домашен терен. Со Јаховиќ на својот тим му го донесе 43. бод сезонава и екипата и натаму е во „мртва“ трка за пласман во првата лига. Во моментов Гезтепе е на три бода од местото кое директно води во прваста турска лига


 Датум: 02.04.2017, 18:28
Статијата е прочитана 2423 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense