| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.02.2017

Сега Мечкаровски „главен“ на дербито

Александар Ставрев, пак, ќе ја дели правдата на дуелот во Штип


Димитар Мечкаровски ќе биде главен судија на Куп дербито помеѓу Вардар и Шкендија кој што се игра во среда во Скопје. Помошници на Мечкаровски ќе бидат Дејан Неделкоски и Гоце Петрески. Четврти судија Мервин Топојани, а двајца асистенти на гол линијата ќе бидат Константин Влахо и Никола Костенчев. Александар Ставрев, пак, овој пат е делегиран за дуелот во Штип. Негови помошници ќе му бидат Марјан Кировски и Дејан Костадинов. Четврти судија Игор Ширилов, додека дополнителни асистенти ќе бидат Васко Мавров и Марјан Гоцевски.Датум: 27.02.2017, 12:16
Статијата е прочитана 2867 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense