| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.01.2018

„Романтичарите“ од утре во „погон“

Тренерот Горан Станковски утре во 13 часот ќе означи старт на зимските подготовки

Од утре и фудбалерите на Работнички ќе стартуваат со зимските подготовки. Стратегот Горан Станковски - Гама во 13 часот ќе ја изврши прозивката и со тоа ќе означи старт на сите оние напори во претстојниот период за играчите се до стартот на пролетната полусезона на 14 февруари.
Планот се знае, до 22 јануари ќе се тренира во Скопје за да потоа се оди во Анталија, во старата зимска база на „романтичарите“. Кога сме кај засилувањата да кажеме дека досега само Буњамин Асани и официјално е ново име во Градски парк.Датум: 04.01.2018, 19:33
Статијата е прочитана 544 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense