| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.02.2018

Шкендија 25 меча по ред дава гол(ови)

Лидерот на овие средби постигна 74 голови или во просек по 2.96 голови


И натаму трае импозантната гол-серија на Шкендија. Вчерашниот меч со Шкупи, кој лидерот го доби со 3:0, беше 25 по ред во првенството на кој Шкендија постигнала барем еден гол. На тие 25 средби тетовските „црвено - црни“ постигнале 74 голови или во просек по 2.96 на секој меч посебно. На овие 25 средби тетовци се двапати поразени, од Вардар и од Академија Пандев. Инаку последен пат Шкендија не постигнала на 3 мај 2017 година кога во Прилеп домашниот тим на Победа славеше со 1:0.
Датум: 19.02.2018, 15:14
Статијата е прочитана 686 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense