| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.09.2017

„Интернационално“ Скопје

Клубот од Автокоманда има три странци во составот за следната полусезона. Тоа се србинот Милош Џугурдиќ, бразилецот Бруно Да Круз и франзуцинот Жоба Богесу.

Тимот на Скопје во последните мигови на преодниот рок доведе три странски засилувања кои во голема мера го зголемија квалитетот на тимот. Тоа се србинот Милош Џугурдиќ кој своевремено бил дел од екипите на Телеоптик, Вождовац, Спартак Суботица, а доаѓа ог Олимпик Сараево. Тој по вокација е напаѓач. Следен е бразилецот Бруно Да Круз кој своевремено бил дел од Сао Паоло како и од тимот на Табаја, а доаѓа од францускиот клуб Евиен. Конечно, левата бековска позиција е позилна за франзуцинот Жоба Богесу кој има играно за екипите на Епинал, Кале и Шатору. Последно, новитети се и домашните Ерсен Сали и Милорад Смоковски.

 Датум: 05.09.2017, 14:25
Статијата е прочитана 2546 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense